Новости

Кириенко: мы живём футболом

Интервью форварда "Горняка-Спорт" Игоря Кириенко


 

 

 

.

Форвард "Горняка-Спорт" Игорь Кириенко в интервью газете "Украинский футбол" поделился впечатлениями от триумфального сезона, планами на будущее и ракрыл секрет своего бомбардирского таланта (дальше - языком оригинала).

Майже рік кореспондент "УФ" безуспішно намагався поспілкуватися з одним із найяскравіших гравців другого дивізіону, проте Ігор увесь час уникав зустрічі. Цього ж разу журналістська наполегливість і обіцянки самого Кирієнка нарешті співпали, відтак тепер усі прихильники таланта форварда комсмомольців мають можливість познайомитися із цим хлопцем ближче. Власне кажучи, Ігор виявився дуже скромною та приємною людиною, для якої "публічність" - слово далеке. Тому й не дивно, що інтерв'ю за його участі чи не вперше з'являється на сторінках футбольного видання.

- Ігоре, без перебільшення вас, як, власне, й усю комсомольську команду можна назвати відкриттям минулого сезону другої ліги. Розкрийте секрет, за рахунок чого вам вдалося відзначитися у 33-х матчах гросмейстерськими 27-ма м’ячами, адже раніше ваш гольовий доробок складав не більше шести голів?

- Подібного результату не було б, якби не колектив, який всіляко допомагав мені в цьому. Також маю завдячувати тренерському штабу, який в мене повірив, що для кожного футболіста дуже важливо. Звичайно, хотілося виграти гонку бомбардирів, але в мене був гідний конкурент, якому на фінішу сезону вдалося мене випередити. Але важливіше результати команди, тому здобуте «золото», а також підвищення в класі «Горняка-Спорт» стали повноцінною компенсацією.

 

- До «Гірника-Спорта» ви виступали за «Кремінь». Тож як виник варіант із «біло-чорно-червоними», й чому вирішили перейти саме до цього колективу?

- Мене запросив Ігор Жабченко, про тренерський хист якого мені було відомо не з чуток. Чудово я знав і про інфраструктуру клубу з Комсомольска, де для футболістів створені відмінні умови для прогресу. Тому я довго не роздумував над цією пропозицією.

 

- За підсумками першого кола ваша команда пішла на зимову перерву на другій сходинці. Вже тоді вірили, що зможете пробитися до першого дивізіону?

- Новий сезон ми почали не найкращим чином, але від матчу до матчу додавали, а перше коло і взагалі завершили шестиматчевою переможною серією. Впевненість у власних силах далася взнаки і у другому колі, яке ми провели взагалі без поразок. Тим більше взимку перед нами поставили завдання підвищитися в класі, тому для нас було важливо логічно завершити те, що ми почали.

 

- У другій частині першості комсомольці виступили дуже потужно. Не програвши жодного матчу, у драматичній боротьбі зі «Сталлю» вибороли чемпіонське звання. Звідки у команди з’явився потенціал для настільки серйозного результату?

- Тут двох думок бути не може. У нас підібрався дружний колектив, в якому один за одного готовий лягти кістьми. Причому це стосується наших стосунків не тільки на полі, а і за його межами. До того ж, ми не просто граємо, ми живемо футболом. Адже справа, якою ти займаєшся треба любити. Лише тоді можна розраховувати на результат.

 

- Якщо в першому колі саме за рахунок ваших результативних дій команда змогла потрапили до завітної четвірки, то весною атака «гірників» стала набагато різноманітнішою. Це пов’язано із приходом нових футболістів чи зі зміною тактичних побудов?

- Основи сучасного футболу полягають в тому, що фуболіст повинен бути універсальним. Захисник повинен уміти забивати голи, а форвард – повноцінно оборонятися. У другій частині сезону у нас було кілька розгромних матчів. В них голи забивали різні футболісти, а це красномовно говорить про те, що «Гірник-Спорт» проповідує сучасний футбол.

 

- Відомо, що ви є вихованцем нікопольського футболу. Тож, розкажіть, як розпочиналася ваша кар’єра?

- Любов до футболу з перших років мені прищеплював мій батько, який сам свого часу грав на професіональному рівні. Саме він і був моїм першим тренером, футбольна наука якого суттєво вплинула на моє становлення як футболіста.

 

- На професійному рівні ви виступаєте з 2008 року, пограли у різних форматах другого дивізіону. Нинішній схема проведення чемпіонату з однією групою вам сподобалася?

- Вважаю, що нинішній чемпіонат був насильнішим за всі роки існування другої ліги. Такої ж думки дотримується переважна більшість учасників другої ліги. Якщо не всі.

- Наскільки легко працювати з головним тренером Ігорем Жабченком? Подейкують, він пропагую демократичні методи роботи?

- Вважаю Ігоря Валентиновича одним із кращих вітчизняних тренерів. Де б він не працював, завжди досягав найвищого результату. Що він і довів за півтори роки роботи в Комсомольську.

- Взимку мережею активно ширилися чутки, начебто вами серйозно цікавилися різні колективи першої та другої ліги. У разі находження конкретної пропозиції, погодитеся змінити прописку?

- Не буду приховувати, такі пропозиції були від клубів з різних вітчизняних ліг. Але я комфортно почуваюся у Комсомольську і розраховую допомогати команді, яка стала мені рідною, і надалі.

 

- Нещодавно «Гірник-Спорт» вийшов з відпустки. Яку програму підготовки до майбутнього сезону запропонував Ігор Жабченко?

- До старту нового сезону залишилося майже місяць. Ми побували у відпустці, встигли добре відпочити і засумувати за футболом. Тому з великим ентузіазмом розпочали підготовчі збори. Ніяких несподіванок поки незаплановано: ми поступово втягуємося в сезон, готуємося провести кілька контрольних поєдинків. Команду залишило чотири виконавці, кістяк залишився, команда буде посилювати конкретні позиції, тому багато часу для розкачки не потрібно.

 

- Як гадаєте, на який результат спроможні комсомольці в першій лізі, адже рівень та клас суперників там значно вищий?

- Своєю грою та результатами ми довели, грати в футбол вміємо. Більше того, в першій лізі плануємо не боротися за місце міцного середняка, а виключно за найвищі місця. Впевнений, потенціал у нас для цього достатній.

 

- Перед собою якихось особистих цілей не ставили? Скажімо, забити за сезону не менше 20 голів?

- Я розраховую забити навіть більше і нарешті здобути титул кращого бомбардира (посміхається). А якшо серйозно, то для мене результати команди набагато важливіші, ніж особисті. І якщо я приносити будь-яку користь команді, яка тішитиме своєю грою вболівальників, то кращої нагороди мені й не треба.

 

- Наразі уся увага уболівальників прикована до Чемпіонату світу. Чи слідкуєте ви за мундіалем та хто, на вашу думку, стане найсильнішою командою планети?

- Прикро, що в Бразилії немає нашої збірної, яка, переконаний, змогла б на рівних конкурувати з іншими командами. В усякому разі підопічні Михайла Фоменка своєю грою це заслужили, стрімко піднявшись в рейтингу ФІФА за минулий рік і завоювавши титул найбільш прогресивної команди. Стосовно переможця чемпіонату світу, то, гадаю, перемогу здобуде збірна Німеччини.

Оправдала ли Ваши ожидания игра "Горняка-Спорт" после рестарта?

Топ-5 сэйвов "Горняка-Спорт" в первой части
сезона 2019/2020

Кремень ТВ

Топ-5 домашних голов "Горняка-Спорт"
первой части сезона 2019/2020

Кремень ТВ

Онлайн-тренировки в ДЮФК "Горняк-Спорт".
"Підсумки. Спорт. Карантин"     

Телеканал "ГОК"